img

Kosiarki do trawy


Kosiarki do trawy. Kosiarka do trawy jest jednym z podstawowych urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu właściciela dużego ogrodu. Urządzenie to pomocne będzie jednak także dla posiadaczy mniejszych ogrodów. Podkaszarka natomiast może być niezbędna dla każdego posiadacza ogrodu.

Każde z tych urządzeń pozwala na utrzymanie „wolnych przestrzeni” ogrodu w nienagannym stanie. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi cechami i rodzajami kosiarek. Kosiarki możemy podzielić wg rodzaju napędu na kosiarki elektryczne i kosiarki spalinowe. Dodatkowym kryterium może być fakt posiadania przez kosiarkę własnego napędu.

W tym przypadku szczególnym rodzajem kosiarki jest kosiarka samobieżna posiadająca miejsce siedzące dla operatora. Dodatkowo możemy wybrać model z koszem lub bez kosza na skoszoną trawę. Dobór kosiarki powinniśmy rozpocząć oczywiście od określenia naszych potrzeb oraz powierzchni ogrodu czy trawnika.

Jeżeli ogród jest mały w zupełności wystarczy kosiarka elektryczna bez napędu. Kosiarki tego typu są stosunkowo tanie i mało kłopotliwe w eksploatacji (brak silnika spalinowego). Wadą będzie konieczność korzystania z odpowiednio długiego przedłużacza, który nieco utrudnia manewrowanie kosiarką.

Wady tej nie posiadają kosiarki spalinowe, które są jednostkami „samodzielnymi”. Wystarczy uzupełnić poziom paliwa i możemy kosić w najbardziej nawet oddalonych zakątkach ogrodu bez martwienia się o długość kabla zasilającego. Kosiarki spalinowe są jednak droższe i bardziej kłopotliwe w eksploatacji niż kosiarki elektryczne.

Wybór takiej kosiarki pozostawiamy jednak użytkownikowi – jeżeli kosztem nieco wyższej ceny (i większego skomplikowania kosiarki) woli większy komfort koszenia – powinien wybrać kosiarkę z napędem. Także wybór modelu z koszem lub bez jest dość istotny. Kosiarka z koszem „zbiera” skoszoną trawę, co powoduje brak konieczności wykonywania tej czynności później.

Jednak kosz należy często opróżniać, co w przypadku wysokiej trawy może poważnie utrudnić koszenie. Jednym słowem – jeżeli wolimy „kosić na czysto” (a przy okazji oszczędzić troche trawnik nie grabiąc skoszonej trawy) wybierzmy kosiarkę z koszem. Jeżeli wolimy najpierw skosić a potem zebrać trawę – wybierzmy model bez kosza.

Dla najbardziej wymagających i posiadających ogrody z największymi wolnymi powierzchniami pozostaje kosiarka samobieżna. Kosiarka taka posiada oczywiście własny napęd spalinowy i możliwość poruszania się po koszonym obszarze. Operator takiego urządzenia (siedząc na nim) ma za zadanie tylko skierować kosiarkę w odpowiednie miejsca ogrodu. Kosiarki do marihuany.